Strona g??wna Gmina Słupca

Koncert pieśni polskich

16.11.2016

W poniedziałek 14 listopada dzięki pomysłowości pana Krystiana Bartczaka uczniowie klas IV – VI mieli okazję wysłuchać polskich pieśni w wykonaniu profesjonalnego zespołu wokalno - muzycznego. W jego skład wchodzili: pani Maria Załanowska – sopran, pan Piotr Należyty – bas i pan Karol Drynkowski – fortepian.

Usłyszeliśmy arię Skoluby z opery ,,Straszny dwór” Stanisława Moniuszki oraz dwie pieśni tego kompozytora - ,,Prząśniczkę” i ,,Korale”. Kolejnym utworem była pieśń pt. ,,Cześć polskiej ziemi” Stanisława Surzyńskiego oraz pieśń ,,Maki” S. Niewiadomskiego. Do wspólnego śpiewu zachęciły nas znane i lubiane przez wszystkie pokolenia pieśni ,,Przybyli ułani pod okienko” i ,,Jak długo w sercach naszych”. Był to bardzo piękny koncert i wprawił nas w radosny nastrój.