Strona g??wna Gmina Słupca

Szkolne obchody Święta Niepodległości

15.11.2016

11 listopada każdego roku w całej Polsce obchodzone jest narodowe święto – Święto Niepodległości. W tym roku uczciliśmy 98. Rocznicę odzyskania niepodległości po 123 latach niewoli. Nad naszą Słupcą załopotały flagi w narodowych barwach, pod pomnikami składano wiązanki kwiatów, w całej Polsce odbywały się uroczystości i marsze niepodległościowe. Również i w naszej szkole w czwartek 10 listopada odbył się uroczysty apel poświęcony temu wyjątkowemu dla Polski wydarzeniu.

Na wstępie pani dyrektor powiedziała jak ważnym w życiu człowieka jest poczucie wolności, prawo do języka ojczystego, spokojne życie w niepodległej Ojczyźnie. Przypomniała też słowa Jana Pawła II, że wolność nie jest nam dana na zawsze, ona jest nam zadana i dlatego musimy o nią dbać, pilnować niczym zadanej pracy domowej. Następnie uczniowie pod opieką pań: Iwony Zastawy i Marty Koziorowskiej przygotowali piękną część artystyczną, dla której muzyczną oprawę zapewnił pan Krystian Bartczak. Wojtek Grajek z klasy III g wzorowo spisał się w roli konferansjera, Alicja Majewska pięknie wykonała piosenkę ,,W listopadzie”. Słowa uznania należą się wszystkim artystom i ich opiekunom. Pani dyrektor podziękowała wszystkim uczniom za galowy strój szkolny, kotyliony w barwach narodowych przypięte do białych koszul i bluzek oraz za wzorowe zachowanie podczas apelu. Na zakończenie pan Krystian Bartczak zachęcił wszystkich do wspólnego zaśpiewania dwóch piosenek patriotycznych z tamtej epoki – były to ,,Przybyli ułani’ i ,,Wisła”. Wspólne śpiewanie wprowadziło nas w radosny nastrój i sprawiło, że poczuliśmy się szczęśliwi, że jesteśmy Polakami i mamy tak piękną historię. Po śpiewie pani dyrektor życzyła wszystkim radosnego i pogodnego Święta Niepodległości i zachęciła do udziału w jutrzejszych miejskich obchodach.