22 marca 2019r. siedmioro uczniów  naszej szkoły wzięło udział w spotkaniu rozstrzygającym XXVIII Międzypowiatowy Koniński Konkurs Poetycki „Poezja młoda- poezja nowa”, którego organizatorami było Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie i Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie.

Wyróżnienia w kategorii klas IV –VI uzyskały wiersze Zuzanny Kujawy i Leny Witkowskiej z klasy Vb.

Natomiast w kategorii klas VII-VIII oraz gimnazjum nagrodę uzyskała Amelia Kłaniecka, a wyróżnienia otrzymały utwory Julii Kwaśny i Adriana Nowaka.

Ponadto do udziału w warsztatach literackich poprowadzonych przez dr Marcina Jaworskiego pracownika naukowego Instytutu Filologii Polskiej UAM w Poznaniu zostały zaproszone Alicja Albanowska z klasy

VII b i Jagoda Piwowarczyk z klasy VIId.

Młodym poetom towarzyszyła pani Urszula Balewska.