W dniu 17. 05. 2022r klasy 4a i 4d wraz z opiekunami p. D.Brzezińską, p. M. Suszką-Golak, p.A. Ksobieraj-Bąkowską oraz p. M. Koziorowską były na wycieczce w Koninie w Akademii Nauk Stosowanych.W ramach Akademii Młodego Studenta nasi uczniowie zostali zaproszeni  na zajęcia języka angielskiego prowadzone przez studentów filologii angielskiej pod kierownictwem p. E. Hajewskiej. Podzielono nas na 2 grupy. Mieliśmy okazję poznać studentkę z Turcji, która opowiedziała nam w j. angielskim o własnym kraju. Następnie obejrzeliśmy bardzo ciekawe prezentacje podczas których nasi uczniowie tańczyli, śpiewali i poznawali wiele ciekawostek o Ameryce :  American Geography, Landmarks & other fun facts , American Music & Culture with live performance , American Sport: Baseball, Football fun facts. Podsumowaniem zajęć  był quiz online-Kahoot, który sprawdzał naszą wiedzę oraz  turniej językowy, gdzie odpowiadaliśmy na pytania. Emocji  i zabawy było co niemiara!.  Na zakończenie naszego pobytu, każdy uczestnik otrzymał dyplom i drobny prezent. Nasi uczniowie także stanęli na wysokości zadania i przekazali kartki z podziękowaniem i słodyczami dla wszystkich. Czas minął szybko i bardzo ciekawie.