Życzenia na Majowe Święta: Święto Pracy, Święto Flagi i Święto Konstytucji  3 – go Maja (230. Rocznica uchwalenia)

Życzenia dla Społeczności Szkoły Podstawowej nr 3 im. Adama Mickiewicza w Słupcy – dla Uczniów, Rodziców, Nauczycieli, Pracowników Szkoły i dla wszystkich, którzy dobrze życzą Trójce

Z okazji Wielkiej Majówki, która łączy trzy ważne Święta: Święto Pracy (1.maja), Święto Flagi (2. maja) i Święto Konstytucji (3. maja) – życzę aby wyczekiwany, majówkowy czas upłynął w radosnym, wiosennym nastroju. Abyśmy z dumą i radością spoglądali na biało – czerwone flagi łopocące na wietrze, abyśmy śpiewając Hymn Polski mieli poczucie jedności
i solidarności narodowej oraz wierzyli, że słowa ,,Jeszcze Polska nie zginęła…” będą zawsze odzwierciedleniem stanu naszej Ojczyzny.

Nieczęsto mamy czas na rozmyślania o przyszłości Polski – codzienność sprawia, że skupiamy się na codziennych obowiązkach związanych z nauką, pracą, sprawami domowymi. Może ten Majowy Weekend wzbudzi w nas refleksję nad naszą Ojczyzną – Polską, nad jej drogą do wolności, nad ludźmi, którzy  walczyli o miejsce Polski na mapie Europy, o prawo do symboli narodowych – flagi, hymnu, godła. O powszechność nauki w języku ojczystym. O prawo do pracy i w pracy. O godność i poszanowanie każdego człowieka.

Spojrzyjmy z życzliwością na naszą małą Ojczyznę – na Słupcę – majowo udekorowaną flagami łopocącymi bielą i czerwienią wzdłuż ulic, na balkonach osiedli, domów, instytucji publicznych. Wieczorem można obejrzeć biało – czerwoną iluminację na budynkach szkół
i urzędów, na pomnikach pamięci. Zieleń budząca się do życia jeszcze bardziej potęguje poczucie radości i nadzieję na dobry czas.

Wszystkim życzę dobrego, wiosennego odpoczynku podczas Majowych Świąt, wiary w siebie i ludzi oraz abyśmy zawsze wzajemnie się wspierali i szanowali.

Agnieszka Orchowska