Serdecznie pozdrawiam społeczność szkolną: Uczniów, Rodziców, Nauczycieli
i Pracowników ,,Trójki”

Z okazji narodowego święta – obchodów 102. Rocznicy Odzyskania Niepodległości życzę nam wszystkim spokoju, zdrowia, pokonania wszelkich przeciwności losu, wytrwałości w pracy nad sobą i nadziei na każdy dzień. Teraz, gdy przyszło nam zupełnie inaczej obchodzić najważniejsze święto narodowe, każdy z nas dostrzega jak piękny i bezpieczny był czas sprzed roku – wydawało się nam, że jego ład i porządek są nam dane na zawsze. Dziś, gdy świat walczy z nieprzewidzianym i nieprzewidywalnym wrogiem – niezbędna jest nam Nadzieja. Życzę nam wszystkim – dorosłym, młodzieży i dzieciom – aby nie opuszczała nas Ona nigdy, dodawała otuchy i wiary w powrót do normalności. Niech tegoroczny 11 Listopada w swej odmienności świętowania  – wzbudzi w nas refleksję nad znaczeniem słów Wolność, Niepodległość
i Ojczyzna jak również myśl, że są one naszym dobrem najwyższym. Dziękuję wszystkim Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom, którym chciało się przygotować prezentacje, nagrania
i występy na szkolną stronę, aby w ten sposób uczcić narodowe święto wszystkich Polaków. To znaczy, że nie odpuszczamy sobie, nie poddajemy się i że jest duch w narodzie! A to właśnie nasza piękna cecha narodowa! Dedykuję Wam wszystkim – Dużym i Małym – trzy wiersze
o Ojczyźnie – sami ocenicie, który bardziej przypadnie Wam do serca – i przesyłam mnóstwo dobrej energii

Z wyrazami sympatii – Agnieszka Orchowska

„Oblicze Ojczyzny”
Tadeusz Różewicz

Ojczyzna To Kraj Dzieciństwa,
Miejsce Urodzenia,
To Jest Ta Mała Najbliższa
Ojczyzna.
Miasto, Miasteczko, Wieś,
Ulica, Dom, Podwórko,
Pierwsza Miłość,
Las Na Horyzoncie,
Groby.
W Dzieciństwie Poznaje Się
Kwiaty, Zioła, Zboża,
Zwierzęta,
Pola, Łąki,
Słowa, Owoce.
Ojczyzna Się Śmieje.
Na Początku Ojczyzna
Jest Blisko,
Na Wyciągniecie Ręki.
Dopiero Później Rośnie,
Krwawi,
Boli.