29-30 września  uczestniczyliśmy XXVI Złazie Hufca ZHP Konin “Na bursztynowym szlaku”. Gościliśmy w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Koninie. Były to dwa dni pełne przygód, które wiele nas nauczyły i dostarczyły mnóstwa wrażeń.

Biwak rozpoczął się apelem na boisku szkolnym, w ciepły piątkowy wieczór, w świetle księżyca. Później był wieczór bohatera hufca z ciekawą inscenizacją o Szarych Szeregach przygotowaną przez  harcerzy.

Sobota, to miejska gra terenowa „Szare Szeregi”. Aby wykonać zadania przemierzaliśmy ulice Starego Konina. Byliśmy m.in. na Wale Terejwy, na Placu Wolności, w Paku Chopina, nad Wartą. Odszukaliśmy wiele miejsc pamięci.

Biwak tradycyjnie zakończył się apelem, podsumowującym biwak, a także poprzedni rok harcerski.

Sporządziła: Iwona Siupa