10 października w Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Słupcy miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – spotkanie z Marcinem Szczygielskim, autorem wielokrotnie nagradzanych książek dla dzieci i młodzieży, dramaturgiem i laureatem prestiżowych wyróżnień, w tym tytułu Książki Roku IBBY, Brązowego Medalu „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” oraz pierwszej nagrody w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren. Dzięki zaproszeniu zaprzyjaźnionej biblioteki, uczniowie klas 5b i 5a mieli niepowtarzalną okazję spotkać się z jednym z najpopularniejszych współczesnych autorów literatury młodzieżowej.

Podczas spotkania Marcin Szczygielski w fascynujący sposób opowiadał o swojej pracy twórczej. Uczniowie mogli poznać tajniki powstawania jego książek – od inspiracji, przez proces kreowania bohaterów i fabuły, aż po wyzwania, jakie niesie pisanie dla młodego czytelnika. Autor z entuzjazmem odpowiadał na liczne pytania uczniów, co stworzyło atmosferę pełną inspiracji i zachęciło młodych słuchaczy do sięgania po literaturę.

Spotkanie nie ograniczało się tylko do rozmów – pan Marcin przygotował także zagadki literackie dla najbardziej aktywnych uczestników. Zwycięzcy otrzymali nagrody w postaci książek pisarza z osobistą dedykacją. Po zakończeniu spotkania uczniowie mieli możliwość zakupienia książek autora, co pozwoliło wzbogacić ich domowe biblioteczki o takie tytuły jak „Czarny Młyn”, „Arka Czasu” czy „Teatr Niewidzialnych Dzieci”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za uczestnictwo w tym wyjątkowym wydarzeniu, bibliotece miejskiej za zaproszenie, a Marcinowi Szczygielskiemu za pełne pasji spotkanie, które z pewnością na długo pozostanie w pamięci młodych czytelników.