W miniony piątek biblioteka szkolna była miejscem, w którym fani Harrego Poterra zostali zaproszeni na spotkanie z magiczną przygodą. Podczas lekcji odbywały się zajęcia czytelnicze dla chętnych klas, z kolei na przerwach w bibliotece spotykali się najwierniejsi fani serii przygód czarodzieja, by wymienić się uwagami na temat powieści, czy mieć okazje by „zarazić” innego ucznia bakcylem książkowym.

Za magiczną atmosferę wydarzenia odpowiadali uczniowie z Klubu Bibliotecznego wraz z opiekunami. Czarodzieje zachęcali do uczestnictwa w zaczarowanych zadaniach. Największym zainteresowaniem uczestników imprezy cieszyły się  odpowiedzi na zagadki, zaczarowane rysunki oraz kolorowe tatuaże z postaciami z książki „Harry Potter”. Do starszych uczestników przygotowane były bardziej skomplikowane labirynty słowne oraz  trudniejsze zagadki.

Seria o przygodach Harrego Pottera autorstwa J.K. Rowling jest jedną z najbardziej wpływowych i popularnych serii książek dla młodzieży na całym świecie. Istnieje wiele powodów, dla których seria ta pozytywnie wpływa na czytelnicze zainteresowania uczniów. Oto kilka głównych powodów, które warto przypomnieć czytelnikom:

Magiczny świat i wyobraźnia: Świat stworzony przez J.K. Rowling jest pełen magii, zaklęć, magicznych istot i niezwykłych miejsc. To zachęca czytelników do rozwijania swojej wyobraźni i odkrywania nowych, fantastycznych światów. Uczniowie często lubią tego typu książki, które pozwalają im uciec od rzeczywistości i przenieść się w magiczny świat.

Rozwój postaci: Harrego Pottera i jego przyjaciół można obserwować od pierwszych lat nauki w Hogwarcie aż do ich dorosłego życia. Ta ciągła ewolucja postaci pozwala czytelnikom identyfikować się z bohaterami i obserwować, jak radzą sobie z wyzwaniami, dojrzewają i uczą się ważnych życiowych lekcji. To może stanowić inspirację dla młodych czytelników.

Tematy życiowe i moralne: W serii Harry Potter poruszone są ważne tematy, takie jak przyjaźń, lojalność, odwaga, tolerancja, równość i walka ze złem. Książki te pomagają kształtować moralne wartości czytelników, ucząc ich, jak podejmować trudne decyzje, radzić sobie z przeciwnościami i być dobrym człowiekiem.

Znajomość języka: Język używany w serii jest dostosowany do wieku czytelników, co ułatwia zrozumienie i angażowanie się w fabułę. Jednocześnie jednak wprowadza nowe słowa i zwroty, co pomaga w poszerzaniu słownictwa i rozwijaniu umiejętności językowych.

Wzorce czytelnicze: Popularność serii Harry Potter sprawia, że czytelnictwo staje się modne i akceptowalne wśród rówieśników. To może wpływać pozytywnie na uczniów, zachęcając ich do czytania również innych książek i rozwijania pasji literackich.

Podsumowując, seria o przygodach Harrego Pottera wpływa pozytywnie na czytelnicze zainteresowania uczniów poprzez bogaty świat, rozwijające się postaci, ważne tematy życiowe, przystępny język i trendy czytelnicze. To nie tylko fascynująca lektura, ale również narzędzie do nauki i rozwijania się. 🙂