Jak powszechnie wiadomo, czytanie przynosi wiele korzyści: wzbogaca słownictwo, pogłębia wiedzę, porusza wyobraźnię, wspomaga koncentrację i poprawia pamięć, a nawet rozwija empatię. Powodów, dla których warto czytać jest tyle, ile dobrych książek. Ale czy znamy historię książki i perypetie jej powstawania? Biblioteka szkolna poprzez zorganizowanie konkursu zaprosiła do świata książek przedstawicieli klas szóstych.

Celem konkursu było poszerzenie wiedzy historii książki oraz rozbudzenie zainteresowań tematyką związanych z czytelnictwem. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas 6.  Uczestnicy konkursu dzielnie zmagali się z przygotowanymi pytaniami. Pytania testowe dotyczyły ogólnej znajomości budowy książki, terminów związanych z książką, sposobami rozpowszechnia książki oraz historii pisma.

 

W konkursie wzięło udział 13 uczniów z klas szóstych, laureatami konkursu zostali:

  • Artur Karmiński – 6 a
  • Julia Olszewska – 6 b

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!