3 Gromada Zuchowa „Leśne Ludki” wzięła udział w biwaku z okazji Dnia Zucha „112- na ratunek”, który odbył się w SP w Wąsoszach. Organizatorem biwaku było Namiestnictwo Zuchowe Hufca ZHP, 22 Gromada Zuchowa „Przyjaciele Zielonego Lasu” oraz „Orliki z Wąsosz”.  Uczestniczyło w nim 175 osób czyli 12 Gromad zuchowych z terenu Konina, Słupcy, Żychlina, Wilczyna i Starego Miasta.

Biwak rozpoczął się apelem i harcerskim ogniskiem. Były to dwa dni super zabawy. Zuchy bawiły się wspaniale i wiele się nauczyły

Spotkały się z policjantami, strażakami i ratownikiem medycznym. Brały czynny udział w pokazie pierwszej pomocy. Zapoznały się ze sprzętem używanym do gaszenia pożarów, ratowania ludzi i usuwania zagrożeń. Mogły przymierzyć strażackie maski i kaski. Dzięki mobilnemu symulatorowi, poznały zagrożenia pożarowe w domu jednorodzinnym. Dowiedziały się, jak zbiera się odciski palców. Pokonywały tor przeszkód w „pijanych” goglach.

Uczestniczyły również w różnorodnych zajęciach i konkurencjach sportowych.

Zuchy poznały inne gromady zuchowe. Wspólnie, radośnie bawiły się. Wróciły do swoich domów z bagażem nowych doświadczeń oraz mnóstwem pozytywnych wrażeń.

Opiekun: Iwona Siupa