Dzień Dziecka obchodzimy w Polsce niezmiennie 1 czerwca od 1952 roku, dzięki organizacji The International Union for Protection of Childhood (Światowego Związku Ochrony Dzieciństwa). Święto to miało uświadomić wszystkim dorosłym, że prawa najmłodszych powinny być respektowane na całym świecie, a dzieci nie powinny uczestniczyć w wojnach, chodzić głodne ani być krzywdzone.

Dzień Dziecka ustanowiony został  przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych.

Co ciekawe, w niektórych krajach na świecie Dzień Dziecka wcale nie jest obchodzony 1 czerwca. W większości krajów Dzień Dziecka obchodzony jest w rocznice uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka oraz Konwencji o Prawach Dziecka – 20 listopada. Przykładowo we Francji obchodzi się Święto Rodziny, które wypada 6 stycznia. W Japonii oddzielnie obchodzą swe święto dziewczynki (3 marca) i chłopcy (5 maja). W Turcji 23 kwietnia obchodzony jest Narodowy dzień suwerenności i dzień dzieci.

W Dniu Waszego Święta  życzymy Wam Drodzy Uczniowie wszystkiego najlepszego –

… a zresztą przeczytajcie i zobaczcie sami!

Historia Dnia Dziecka oraz idea jego powstania warta jest ciągłego przypominania, a dzieci – nie tylko od święta – powinny być traktowane z szacunkiem i miłością.

I tej miłości, szacunku, beztroski dzieciństwa oraz spełnienia najskrytszych marzeń, bezgranicznej radości oraz realizacji Waszych celów i pragnień życzymy Wam!

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się – ze wszystkich sił – tego, czego pragnie.”
— Paulo Coelho

Bo wszystkie Dzieci nasze są: https://www.youtube.com/watch?v=gCoFVxMit4o

 

Trzymajcie się zdrowo. Pozdrawiamy Was serdecznie!!!

Dyrekcja i Nauczyciele  SP3 😊

 

 

Autor tekstu : Agnieszka Ksobieraj- Bąkowska