Chyba nie ma domu, w którym na półce, łóżku lub fotelu nie siedzi miś. Na pewno każdy z małych i dużych czytelników ma swojego ulubionego Pluszowego Misia. Może to być zupełnie mały bury Miś, mieszkający w pudle na strychu, albo piękny i kolorowy zamieszkujący główne miejsce w pokoju. Może to być zupełnie malutki pluszak, lub wielki przyjaciel, o którym mówi się wszędzie. 🙂 Pocieszyciel, który wysłucha i nie oceni … to obrońca snów, powiernik największych sekretów i tajemnic.

Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez ulubionej maskotki. Dzień Pluszowego Misia obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszak obchodził swoje setne urodziny.

W ramach przeprowadzonych zajęć uczniowie rozpoczęli dzień z krótkim filmikiem dla najmłodszych pt. „Dzień Pluszowego Misia” – w którym poznali legendę dotyczącą tego dnia, jak i ujrzeli, ile misiów żyje na świecie i czym się od siebie różnią. Następnie wraz z nauczycielem wykonali swoje autorskie misie z paseczków, które zdobią klasowe tablice informacyjne. 🙂