Apel Samorządu Uczniowskiego i „pozytywnie nakręconych”: Bądźmy życzliwi i wysyłajmy pozytywną energię !!!

21 listopada  obchodzony jest  Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowieńdzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji.

Samorząd klas 4-8  wraz z opiekunami  postanowił świętować życzliwość trochę dłużej niż tylko jeden dzień i zorganizował w dniach: 21.11.- 27.11.2121 Szkolny Tydzień Życzliwości.

Tydzień rozpoczęliśmy od wykonania na szkolnych korytarzach gazetek oraz plakatów informujących o naszej akcji. Na drzwiach każdej z klas umieściliśmy pozytywne i życzliwe przekazy w postaci sentencji oraz przysłów związanych z życzliwością.

Na lekcjach wychowawczych rozmawialiśmy na temat życzliwości względem innych, tworzyliśmy klasowe „słoiki pełne życzliwości”, z których to mogliśmy „poczęstować się” miłym słowem, przekazywaliśmy „w świat” pozytywne życzenia i dobre słowo poprzez platformę Teams a  w klasach odbyły się głosowania na najbardziej życzliwą osobę.

Codzienne gesty życzliwości nabierają szczególnego wymiaru i znaczenia w sytuacjach trudnych, a teraz  szczególnie podczas pandemii znaczą bardzo wiele.

Przesłanie naszej szkolnej akcji jest proste: bądźmy życzliwi wobec siebie codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką. Warto ten dzień obchodzić nie tylko 21 listopada, ale każdego dnia!

Trzymajcie się zdrowo i wysyłajcie w świat pozytywne emocje!

Pozdrawiamy Was cieplutko i życzliwie J

Samorząd klas 4-8