W piątek 27 września hala sportowa MOSiR zamieniła się w halę koncertową w stylu  jesiennego targu, wypełnioną po brzegi ludźmi – dorosłymi, maluchami, uczniami – a wszyscy gotowi nieść pomoc chorej Basi. Z inicjatywy Rady Rodziców i nauczycieli zorganizowany został festyn dla Basi – dziewczynki zmagającej się z chorobą onkologiczną. Dzięki dobrej woli pani Dyrektor MOSiR, która udostępniła nam halę sportową na całe popołudnie i wieczór, impreza mogła odbyć się pod dachem. Wszyscy pracownicy szkoły oraz uczniowie przygotowali stanowiska straganowe, kawiarenkę, ławki, wykładzinę chroniącą nawierzchnię hali.  Panie od plastyki wyczarowały jesienną dekorację, pełniącą funkcję ścianki fotograficznej. Rodzice zorganizowali sektor dmuchańców, na którym szalały maluchy. Na małej salce ulokowano kawiarenkę, w której można było zjeść pyszności od zupy dyniowej i cebulaka, przez wielkopolski specjał – pyry z gzikiem, po wyśmienite wyroby cukiernicze. Wielką atrakcją festynu był występ zespołu ,,Gumowe Szekle”, który dał wspaniały koncert żeglarskich szant. Pan Krystian przygotował wraz z wychowawcami wokalne występy uczniów – klasy I – III przebrały się w stroje pod żeglarską nutę – byli piraci, majtkowie, kilku kapitanów i piękne piratki. Pan Krystian – nasz pan od muzyki – poprowadził konferansjerkę jak profesjonalista – było wesoło, loteria i losowanie nagród wzbudzały wielkie emocje. Główną nagrodą był rower ufundowany przez Klub słupeckich Morsów, którzy również liczne przybyli aby wesprzeć tę szlachetną inicjatywę. Nasze ,,Trójkowe” imprezy słyną ze wspaniałego klimatu – widać, że tworzymy jedną, solidarną społeczność, każdy wie, co ma robić, za co odpowiada, ludzie pomagają sobie nawzajem i wszystkim zależy na osiągnięciu celu takiej imprezy. Wszyscy: rodzice, uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły, inni ludzie gotowi pomagać – to ekipa nie do przecenienia. Mamy nadzieję, że ta festynowa inicjatywa przyczyni się do uratowania życia 8 – letniej dziewczynce. Bo choć nie jest ona naszą uczennicą, to niema znaczenia – my, jako duża i ,,zaludniona” szkoła możemy więcej pomocy zebrać niż mniejsze placówki. Nasze hasło: POMAGAMY!!!

Jeszcze raz wielkie dzięki dla wszystkich – Dużych, Średnich i Małych!

Ja zaś jako dyrektor szkoły, ale przede wszystkim jako człowiek – DZIĘKUJĘ!!! Za czas, za serce, gest i hojność a po wszystkich występach, licytacjach, losowaniach – za pomoc przy porządkowaniu hali sportowej – w rekordowym czasie 40 minut ogarnęliśmy wszystko – wywiezienie stołów, krzeseł i ławek do szkoły, usunięcie ,,dmuchańców”, zebranie wszystkich podłogowych puzzli do magazynu – słowem – za ludzką solidarność i solidność. Jesteście WIELCY!!!DZIĘKI!!! zapraszam do obejrzenia nagrań uwieczniających to wydarzenie.