Z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki i uczczenia 135 rocznicy urodzin Apolinarego Szeluty klasy 5d i 6a z wychowawcami Krystianem Bartczakiem i Krzysztofem Dropem udały się na pieszą wycieczkę, aby zaznajomić się z sylwetką najsłynniejszego słupeckiego kompozytora. Najpierw uczniowie udali się do Muzeum Regionalnego, gdzie przy fortepianie należącym niegdyś do Szeluty pani Beata Czerniak – dyrektor muzeum – bardzo ciekawie opowiadała o słupeckim kompozytorze; jego twórczości, niełatwych kolejach losu i związkach z naszym miastem.

Następnie wszyscy udali się w rejon stawku i skweru Szeluty, aby usiąść na ławeczce poświęconej kompozytorowi oraz obejrzeć pomnik i przeczytać opis na tablicy miejskiej ścieżki turystycznej. Potem udano się pod dom, w którym mieszkał Apolinary Szeluto. Ostatnim miejscem, które odwiedzono, to słupecki cmentarz, gdzie uczniowie zapalili symboliczny znicz oraz oddali hołd kompozytorowi.

Była to na pewno świetna lekcja historii Polski oraz  prawdziwego lokalnego patriotyzmu.