W dn. 20-25 lutego 2023r. odbyła się kolejna edycja Tygodnia Języków Obcych w naszej szkole. Już na korytarzach czekały na nas niespodzianki, dzięki podpisom przygotowanym przez Panie Beatę Marszałkowską i Agnieszkę Ksobieraj-Bąkowską  można było dowiedzieć się jak w obcych językach brzmią nazwy pomieszczeń w szkole oraz inne popularne słowa.  

Na lekcjach również nie brakowało atrakcji: uczniowie grali w planszówki, rozwiązywali quizy online oraz słuchali ciekawych prezentacji nt. krajów anglojęzycznych
i niemieckojęzycznych. Co więcej uczniowie mieli szansę na kilka minut zamienić się rolą z nauczycielem i poprowadzić przygotowaną przez siebie lekcję, wszyscy wypadli świetnie😊  

W dniu 15.02.23r odbyła się wycieczka edukacyjno-integracyjna do Poznania. Uczniowie klas Vd i części klasy IVc w ramach Tygodnia Języków Obcych wraz z opiekunkami p. M Suszka –Golak, A. Bartczak i M. Koziorowską odwiedzili UAM i uczestniczyli w zajęciach o Irlandii, które poprowadziła pani Justyna Mazurek-Schramm. Pani Justyna zapoznała nas z krajem w którym językiem urzędowym obok irlandzkiego jest także język angielski. Ponadto kraj ten słynie z pięknych zielonych krajobrazów, nadmorskich klifów oraz niezwykle ciekawych zwyczajów i tradycji. 

Uczniowie mieli okazję posłuchać muzyki irlandzkiej, przebrać się w kolorowe stroje, obejrzeć tańce irlandzkie, poznać zasady hurlingu czy futbolu gaelickiego oraz kulinarną stronę Irlandii. Zajęcia wzbudziły duże zainteresowanie wśród uczniów. Po zajęciach nie zapomnieliśmy odwiedzić pomnik naszego patrona A. Mickiewicza w pobliżu budynku uniwersyteckiego w Poznaniu. Na zakończenie wycieczki nie zabrakło także wspólnej zabawy na poznańskim lodowisku. Dzień był pełen wrażeń! Czekamy na kolejne spotkania z Irlandią już wkrótce z okazji Dnia Św Patryka w marcu. 

 

 Nie zabrakło również konkursów i projektów.  Oto lista nagrodzonych uczniów: 

Konkurs Języka Angielskiego Klas Pierwszych 

21 lutego odbył się Drużynowy Konkurs Języka Angielskiego Klas Pierwszych.  

Każdą z klas pierwszych reprezentowała drużyna:  

klasę 1 A: Klaudia Mejer, Martyna Urbaniak, Franciszek Rąblewski;  

klasę 1 B: Anna Maćkowiak, Piotr Grzeszczak, Aleksander Imbierowicz; 

klasę 1 C: Pola Czerniak, Aleks Maciejewski; 

klasę 1 D Michalina Cicha.  

Konkurs polegał na rozwiązaniu testu z zadaniami, obejmującymi przerobiony do tej pory materiał językowy. Uczniowie wykazali się znajomością słownictwa z zakresu przyborów szkolnych, rodziny, liczb, kolorów, zwrotów stosowanych podczas lekcji, wskazywali do jakiej kategorii należy podane słownictwo. 

Wyniki konkursu:  

I miejsce KLASA 1 B 

II miejsce KLASA 1A oraz KLASA 1 C 

III miejsce KLASA 1 D 

Serdecznie gratuluję wszystkim drużynom osiągniętych wyników,  dziękuję za zaangażowanie i bardzo miłą atmosferę podczas konkursu. 

Organizator: Anna Jarolewska 

 

Konkurs na plakat dotyczący jedzenia (Food and Drinks) w klasach 3.  

Uczniowie mieli do wyboru 3 tematy(1-Healthy and unhealthy food , 2- Food Pyramid, 3-My food preferences) 

 w klasie 3a I miejsce zdobyły: Julia Felczak i Maja Maciejewska 

II miejsce Jakub Waszak i Jakub Łukaszyk III miejsce-Zuzanna . K i Kornelia  Małecka 

w 3b I miejsce-Hania Chlebowska i Wiktoria Kędziora 

II miejsce-Lena Wośkowiak i Nikola Sitarska, III miejsce Adam Górczyński i Jakub Pietrowicz 

W 3c- I miejsce Amelia Koper,Zosia Gołębiewska i Angelika Puról 

II miejsce Wojciech . D, Vanessa. G, Nikola . S i Oleksandra. O. 

W 3d- I miejsce Nadia.G, Sandra. P, Blanka. P 

II miejsce-Filip Wyrozumialski, Seweryn Jabłoński 

III miejsce-Alicja. L, Julia. P, Julia. W, Michalina. P 

Organizator: M. Koziorowska 

 

Konkurs na plakat :”My body” dla klas IV 

I Miejsce – Larissa Rąblewska i Zosia Piersiala 4c 

II Miejsce – Marek Mietz 4b 

III Miejsce – Julia Gałecka 4b 

Organizator: J. Chmiel 

 

Konkurs na plakat lub lapbook dla klas VI pt.: “A trip to London/Warsaw/Berlin…” 

I Miejsce – Marta Domiszewska kl.6e 

II Miejsce – Karina Janaszak z kl. 6e 

III Miejsce – Jagoda Majchrak z kl. 6b 

Organizator: K. Wojtkowiak 

 

Wszystkim uczestnikom konkursów oraz nagrodzonym serdecznie gratulujemy!  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opracowanie artykułu: K. Wojtkowiak