W dniu 27 września 2019 roku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Słupeckiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych w Zagórowie. Zawody te zostały zorganizowane  przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Słupcy w ramach Igrzysk  Młodzieży Szkolnej. Rywalizacja sportowa rozpoczęła się po Inauguracji Sportowego Roku Szkolnego 2019/2020.
Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 zajęli  I miejsce w powiecie słupeckim i będą reprezentować nasz powiat w zawodach wojewódzkich w Poznaniu.
Naszą szkołę reprezentowali: Szymankowski Dominik 8c, Ziemski Piotr 8c, Przekop Paweł 8c, Janiak Miłosz 8c, Górski Antoni 8 a, Zawadzki Wiktor 8a, Stadnik Dominik 8b, Siatkowski Kamil 8c, Nowaczyk Bartosz 8d, Andrzejewski Kacper 8d, Adamski Olaf 7c.
Uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w etapie wojewódzkim.
Opiekunami chłopców byli : Michał Walerczyk i Karolina Wilczewska