W dniu 27 września 2019 roku odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych w Zagórowie. Zawody te zostały zorganizowane  przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Słupcy w ramach Igrzysk  Młodzieży Szkolnej. Rywalizacja sportowa rozpoczęła się po Inauguracji Sportowego Roku Szkolnego 2019/2020.
Uczennice Szkoły Podstawowej nr 3 zajęły 3 miejsce w powiecie słupeckim.
Naszą szkołę reprezentowały : Kamila Becelewska klasa 8c, Gabriela Drewniacka klasa 7a, Karolina Sobieraj klasa 8c, Kalina Wiatrowska klasa 8c, Julia Pilarczyk klasa 8c, Julia Olszewska klasa 7b, Zuzanna Rożek klasa 7a, Dominika Szymańska klasa 8a, Julia Roszak klasa 7a i Julia Jasiak klasa 7c.
Uczennicom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.
Opiekunami dziewcząt byli : pani Karolina Wilczewska i pan Michał Walerczyk.