25 lutego rozegraliśmy w Koninie turniej o mistrzostwo rejonu w piłce ręcznej chłopców w ramach Igrzysk Dzieci. W turnieju udział wzięło 6 szkół: SP 3 KONIN, SP 9 KONIN, SP PRZEDECZ, ZSP SOKÓŁKI, SP MALANÓW oraz nasza Słupecka Trójka.

Aby dotrzeć do samego finału musieliśmy rozegrać dwa mecze grupowe, wygrywając kolejno z SP 9 KONIN  oraz ZSP SOKÓŁKI . Potem półfinał w którym zwyciężyliśmy z zespołem z Malanowa i mecz finałowy, w którym zabrakło odrobinę zimnej krwi oraz szczęścia. Rozpoczęliśmy bardzo mocno i po pierwszej połowie wygrywaliśmy 6:5. Po przerwie nasi przeciwnicy zaczęli bardzo agresywnie bronic przede wszystkim naszych najskuteczniejszych strzelców. Walczyliśmy do samego końca o jak najlepszy wynik, robiąc zmiany na każdej pozycji. Niestety trudno było odrobić stratę z doświadczonym młodzieżowym zespołem, grającym na co dzień w rozgrywkach młodzieżowych. Brawo za walkę i wielkie gratulacje za dobrą grę, awans był o krok.

Poniżej przedstawiamy wyniki turnieju:

  1. SP 9 KONIN – SP 3 SŁUPCA 3-16
  2. SP 3 KONIN – SP MALANÓW 13-13 (k3-2)
  3. SP 3 SŁUPCA – ZSP SOKÓŁKI 9-2
  4. SP MALANÓW – SP PRZEDECZ 10-6
  5. SP 9 KONIN – ZSP SOKÓŁKI 2-11
  6. SP 3 KONIN – SP PRZEDECZ 15-6

 

PÓŁFINAŁY

SP 3 SŁUPCA – SP MALANÓW      11-4

SP 3 KONIN – ZSP SOKÓLKI         11-4

 

FINAŁ

SP 3 SŁUPCA – SP 3 KONIN           9-13

Graliśmy w składzie: Maksymilian Gołębiewski, Bartosz Hercyk, Nikodem Jakubczyk (bramkarz), Oliwier Janaszak, Jakub Kaczmarek, Aleksander Nowak, Mateusz Pinczek, Szymon Smarzyński, Jakub Szczap, Mikołaj Wiśniewski, Hubert Włodarczyk, Kamil Zaparty, Jacek Ziemski, Jakub Bogdański (bramkarz) Opiekun – Mirosław Górniak