Noc Bibliotek to wielkie święto bibliotek i czytania – ogólnopolska akcja w niekonwencjonalny sposób zachęcająca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku. W ramach udziału w Nocy w Bibliotece, uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami p. K. Waleryszak oraz p. E. Kistelą, zostali zaproszeni na spotkanie organizowane przez Publiczną Bibliotekę Pedagogiczną w Koninie Filia w Słupcy. W tym roku Noce w Bibliotece odbywają się pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”.
Podczas sobotniego spotkania, uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach organizowanych przez prowadzących. Spośród szeregu zabaw edukacyjnych, zainteresowaniem cieszyły się ćwiczenia logopedyczne. Niektórzy z uczestników mieli okazje pierwszy raz poznać różne ćwiczenia wpływające na poprawne działanie aparatu mowy. Oprócz ćwiczeń ruchowych uczniowie mogli spróbować swoich sił w pisarstwie czy też odpowiedzieć na szereg zagadek.
Największym zainteresowaniem wśród gości, cieszyły się kalambury, podczas których grupy uczestników, wykazały się zdolnościami plastycznymi, jak i pochwaliły się wiedzą, jaką posiadają ze świata książki i filmu. Na koniec spotkania wyświetlono film „Ptyś i Bill”.
Spotkanie było pełne zabawy w przyjaznym gronie, uczniowie naszej szkoły ponownie spisali się podczas promowania czytelnictwa, biorąc udział w takich akcjach.

Dziękujemy Bibliotece Pedagogicznej za zaproszenie nas na Noc w Biliotece 🙂