W ramach innowacji: Terenowe lekcje językowe na zajęciach koło języka niemieckiego klas V: “Deutschfans” uczestnicy koła mieli okazję przećwiczyć w “realu”  dialogi związane z zakupem przyborów szkolnych. Wyposażeni w wiedzę i zmotywowani do niecodziennych zajęć fani języka niemieckiego wcielili się w rolę klientów dokonujących zakupu zeszytów, ołówków, pisaków,kredek itp. Rolę osoby sprzedającej przejęła pani Agnieszka Ksobieraj-Bąkowska. Oprócz praktycznego wykorzystania języka niemieckiego, uczniowie mogli też przećwiczyć kompetencje matematyczne przeliczając ilość zakupionych przyborów oraz ich cenę. Dodatkowo  piątoklasiści mieli możliwość zastosować  zasady dobrego zachowania się  w miejscach publicznych  i jak się okazało zasady savoir vivre, czyli dobre maniery i obyczaje nie są im obce.

Na zakończenie wręczyliśmy sympatycznemu właścicielowi sklepu „Luka ” podziękowanie za umożliwienie przeprowadzenia nam lekcji w tej niecodziennej  scenerii wraz z podpisami wszystkich uczestników zajęć . Następnie mówiąc Danke i Auf Wiedersehen! wróciliśmy do szkoły.

Z pewnością zajęcia te pozostaną na długo w pamięci uczestników.