13 kwietnia do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Słupcy zostali zaproszeni uczniowie z klasy II C, wraz z opiekunami na świąteczne warsztaty plastyczne dla dzieci.

Uczniowie zwiedzili wszystkie pomieszczenia biblioteki, a Kącik Malucha był dla nich najciekawszym i najładniejszym miejscem. Mogli oni swobodnie rozsiąść się na pufach czy kolorowym dywanie i wysłuchać opowiadania o ,,Wielkanocnej pisance’’. A rozmowy o tradycjach i symbolach świąt – wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój.

Następnie bibliotekarki zaprosiły uczniów do Kącika Artystycznego, w którym wszyscy przystąpili do zadania. Prace plastyczne, z kurczakiem w roli głównej, to nie lada wyzwanie, ale efekt był zachwycający. Wszystkie kurczaczki wylądowały w koszyczku wypełnionym bukszpanem i forsycjami, jako świąteczny element dekoracyjny w bibliotece. 🙂