W ubiegłym tygodniu swoją wiedzę ze znajomości dotychczas przerobionych lektur szkolnych mieli szansę sprawdzić uczniowie klas czwartych. Biblioteka szkolna zaprosiła wszystkich chętnych do udziału w błyskawicznym konkursie, do którego wystarczyło wyposażyć się w długopis oraz odświeżyć wiedzę z przerabianych lektur.

Konkurs miał za zadanie sprawdzić umiejętności uważnego czytania ze zrozumieniem, a także zwracanie uwagi na nazwiska autorów i poprawne tytuły książek oraz ich bohaterów. Ale przede wszystkim należy pamiętać o tym, że konkursy tak jak i inne akcje organizowane przez naszą bibliotekę mają za zadanie rozbudzać zainteresowania czytelnicze wśród uczniów naszej szkoły. Uczestnicy konkursu dzielnie zmagali się z przygotowanymi pytaniami, które dotyczyły książek i ich bohaterów pojawiających się w kanonie lektur szkolnych, dodatkowo zawierał rebusy i krzyżówkę dla odważnych znawców kreskówkowego świata bajek i baśni.

W konkursie wzięło udział 72 uczniów z klas czwartych, laureatami zostali:

Aleksandra Walerczyk 4b
Antonina Zielińska 4e
Michał Bereszyński 4b
Alicja Rubajczyk 4 d

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Zachęcamy naszych czytelników do udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez bibliotekę szkolną 😉