Uczniowie naszej Szkoły wzięli udział  w Wojewódzkim Konkursie Historycznym „Mój Bohater <Żołnierz Wyklęty>”. Konkurs miał na celu upamiętnienie – Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych oraz upowszechnienie wiedzy o polskim podziemiu niepodległościowym i żołnierzach, którzy zdecydowali się nie składać broni i kontynuowali walkę o niepodległość Polski po II wojnie światowej.

Konkurs był przeprowadzany w kilku kategoriach: praca literacka, lapbook, praca plastyczna, komiks.

Do tegorocznej edycji zgłoszono 150 prac, a wśród nagrodzonych i wyróżnionych znalazło się 33 uczestników z różnych szkół.

Dla trojga uczniów konkurs zakończył się wielkim sukcesem:

Adam Kujawa z klasy VI b zajął – I miejsce w kategorii plastycznej,

– Malwina Filipczak z klasy VII d i Zuzanna Kujawa z klasy VIII b – zajęły II miejsce w kategorii literackiej.

 

Patronat Narodowy nad konkursem objął prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Patronat honorowy objął Wielkopolski Kurator Oświaty.Organizatorami konkursu byli: Zofia Itman – radna Województwa Wielkopolskiego, Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie, Szkoła Podstawowa nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi im. im. Powstańców Wielkopolskich w Koninie, CKiS Konin.

 

Serdeczne podziękowania i gratulacje dla nagrodzonych.