Uprzejmie informuję, że nasza szkoła włączyła się do Ogólnopolskiej Akcji „Jak nie czytam, jak czytam”, która jest najpopularniejszą akcją czytelniczą w Polsce.

Głównym celem takich wydarzeń jest budowa pozytywnego wizerunku czytania. Sprawienie, by książka nie kojarzyła się młodym ludziom z obowiązkową lekturą, lecz z czymś przyjemnym, ze spokojem, z wolnym czasem i rozrywką. Akcja odbywała się co roku w latach 2016-19. Rekordowo uczestniczyło w niej 459 tys. osób, głównie dzieci i młodzieży. Później uniemożliwiła ją pandemia. Głównym organizatorem jest redakcja miesięcznika Biblioteka w Szkole, a organizatorami lokalnymi – ponad 2 tysiące bibliotek wszystkich typów.

 

Tegoroczne bicie rekordu w czytaniu w szkole odbyło się 7 czerwca 2023r, w ramach szkolnego „Dnia z ulubioną książką. Czytelniczy przyszli do szkoły ze swoją ulubioną książką i polecali sobie wzajemnie literaturę, jak i organizowali w dowolnym miejscu w szkole czy poza nią klasowe spotkania czytelnicze, na których odczytywali ulubione fragmenty z książek. W obchodach tego dnia udział wzięła cała społeczność szkoła (775uczniów), dzięki czemu uczniowie mieli niepowtarzalną okazję, by w tym dniu rozmawiać o swoich książkowych zainteresowaniach z kolegami i koleżankami, jak i ze swoimi nauczycielami. Akcje prowadzili w szkole bibliotekarze, którzy dodatkowo dla czytelników przygotowali tematyczną fotobudkę, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mniejszych i większych uczniów.

 

 

 

Jak nie czytam jak czytam – sprawozdanie z wydarzenia

Serdecznie dziękujemy za wspólne czytanie. 🙂