Dwa miesiące temu już po raz kolejny, w sesji wiosennej, uczniowie naszej szkoły z klas I-III, wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie “Leon”. Były to testy z matematyki i sprawności zintegrowanych, czyli wiedzy ogólnej.

W konkursie wzięło udział ponad 1000 szkół z całej Polski. Uczniowie, biorąc w nim udział, rozwijają swoje pasje, samodzielność, twórczość i logiczne myślenie oraz odkrywają swoje talenty. Wbrew pozorom, nie jest to łatwy konkurs, gdyż wymaga od ucznia nie tylko znajomości materiału szkolnego, ale również umiejętności logicznego myślenia.

Nad całością konkursu czuwały panie: Małgorzata Szczepaniak, Justyna Pietrowicz i Iwona Zastawa.

Bardzo dumni jesteśmy z naszych uczniów, którzy zostali laureatami tego konkursu, zajmując wysokie miejsca w Polsce.

A oto lista laureatów:

Jakub Mielcarek z klasy I c – matematyka – 3 miejsce w Polsce

Pola Czerniak I c – matematyka – 10 miejsce w Polsce

Alena Kołodziejczak z klasy II a – matematyka – 9 miejsce w Polsce

Jakub Łukaszyk z klasy III a – matematyka – 5 miejsce w Polsce

Adam Górczyński z klasy III b – matematyka – 5 miejsce w Polsce

Cyprian Bobek z klasy III b – matematyka – 7 miejsce w Polsce

Franciszek Balcerzak z klasy III b – matematyka – 8 miejsce w Polsce

Hanna Chlebowska z klasy III b – matematyka – 10 miejsce w Polsce

Wszystkim uczestnikom bardzo gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Sporządziła: Małgorzata Szczepaniak