W piątek 20 kwietnia klasy czwarte były gośćmi na „Urodzinach Andersena”, czyli współzawodniczyły w międzyklasowym turnieju wiedzy o baśniach duńskiego pisarza. Uczestnicy musieli wykazać się umiejętnością kojarzenia wylosowanego przedmiotu z baśnią, znajomością treści wybranych utworów, a także musiały potrafić zaprojektować zaproszenie i strój bohatera baśni oraz rozwiązać krzyżówkę dotyczącą biografii autora „Królowej Śniegu”.

Klasy podchodziły do kolejnych konkurencji bardzo poważnie, z dużą dozą ambicji, nie zapominając o dobrej zabawie. Jury w składzie: p. Beata Marszałkowska, p. Marlena Sufleta i p. Lena Sieczkowska miało sporo pracy i nieraz stawało przed trudnymi decyzjami. Należy podkreślić solidne przygotowanie poszczególnych klas oraz dużą wiedzę uczestników. Choć zwycięzcami byli wszyscy, to trzeba wspomnieć, że:

  1. Pierwsze miejsce zajęła klasa 4a.
  2. Drugie 4f.
  3. Trzecie 4d.

Do zobaczenia za rok…może tym razem z bohaterami mitologii.

Cały turniej przygotowali nauczyciele: Małgorzata Skrzypczak, Krzysztof Drop i Krystian Bartczak.