Wiosenny Konkurs Muzyczny został zorganizowany z okazji Dnia Wiosny i skierowany był dla uczniów klas IV-VIII. Konkurs polegał na wysłuchaniu fragmentów cyklu “Cztery pory roku” A. Vivaldiego według Grupy MoCarta – kwartetu smyczkowego w składzie:  Filip Jaślar – I skrzypce, Michał Sikorski – II skrzypce, Paweł Kowaluk – altówka, Bolesław Błaszczyk – wiolonczela. Muzycy, w swoim artystycznym opracowaniu, w zabawny sposób we fragmenty cyklu, wkomponowali utwory z repertuaru muzyki klasycznej i rozrywkowej. A więc znalazły się krótkie fragmenty utworów Fryderyka Chopina, jak również słynna Macarena, zimowe Jingle Bells, White Christmas czy popularna rosyjska melodia “Kalinka”. Uczniowie wraz z rodzinami zapewne miło spędzili czas i niejeden raz uśmiechnęli się wiosennie przy dźwiękach słuchanych melodii.

 

Wiosenny Konkurs Muzyczny klas IV-VIII
23. 03 – 30. 03. 2020

 

W konkursie wzięło udział 31 osób z klas IV-VIII

Jury w składzie Krystian Bartczak, Marzena Bartczak postanowiło wyróżnić:

z klas czwartych:

 1. Oskar Mirociński 4a
 2. Adam Kujawa 4b
 3. Jakub Kaczorowski 4b
 4. Wiktoria Staśkiewicz 4b

z klas piątych:

 1. Anna Sąsiadek 5b
 2. Malwina Filipczak 5d
 3. Kacper Staśkiewicz 5f
 4. Hubert Masłowski 5g

z klas szóstych:

 1. Zuzanna Kujawa 6b
 2. Oliwier Sobczak 6e

z klas siódmych:

 1. Mateusz Sąsiadek 7a
 2. Paulina Rubajczyk 7a
 3. Natan Nowakowski 7b

z klas ósmych:

 1. Kacper Jankowski 8a

GRATULUJEMY!!!