Wiosenny Konkurs Muzyczny został zorganizowany z okazji Dnia Wiosny i skierowany był dla uczniów klas IV-VIII. Konkurs polegał na wysłuchaniu fragmentów cyklu “Cztery pory roku” A. Vivaldiego według Grupy MoCarta – kwartetu smyczkowego w składzie:  Filip Jaślar – I skrzypce, Michał Sikorski – II skrzypce, Paweł Kowaluk – altówka, Bolesław Błaszczyk – wiolonczela. Muzycy, w swoim artystycznym opracowaniu, w zabawny sposób we fragmenty cyklu, wkomponowali utwory z repertuaru muzyki klasycznej i rozrywkowej. A więc znalazły się krótkie fragmenty utworów Fryderyka Chopina, jak również słynna Macarena, zimowe Jingle Bells, White Christmas czy popularna rosyjska melodia “Kalinka”. Uczniowie wraz z rodzinami zapewne miło spędzili czas i niejeden raz uśmiechnęli się wiosennie przy dźwiękach słuchanych melodii.

Wiosenny Konkurs Muzyczny klas IV-VIII
23. 03 – 30. 03. 2020

W konkursie wzięło udział 31 osób z klas IV-VIII

Jury w składzie Krystian Bartczak, Marzena Bartczak postanowiło wyróżnić:

z klas czwartych:

1. Oskar Mirociński 4a