Witamy w kolejnej edycji naszego quizu!

Na wstępie chciałabym podziękować wszystkim uczestnikom gry za aktywny udział, zapraszam do kolejnej edycji 🙂

Słupca w starej fotografii – w taki sposób chcemy uczcić 730 rocznicę lokacji miasta. Publikowane zdjęcia, pocztówki przeniosą nas w klimat minionych lat. Biblioteka szkolna postanowiła również włączyć się akcję i przez kolejne trzy tygodnie będzie publikować fotografie.

Zgodnie z umową, mam przyjemność ogłosić, imię i nazwisko pierwszej osoby, która przesłała całościową pełną odpowiedź quizu: Malwina Filipczak, uczennica klasy 5d.

Drugą osobą, która udzieliła pełnej odpowiedzi z tylko jednym błędem był: Marcel Szmańda, uczeń klasy 5a.

Prawidłowe odpowiedzi z pierwszej edycji:

1. Mostostal- zakład produkcyjny przy ul. Poznańskiej.
  2. Kamienica gdzie teraz jest Kurier Słupecki, narożnik Plac Szkolny.
  3. Budynek Technikum Ekonomicznego  przy targowisku, teraz jest tam Zakład Ubezpieczeń Społecznych.
  4. Okopowa, budynek w którym mieszkają księża i siostry z parafii św. Wawrzyńca.
  5. widok Rynku z Cerkwią Prawosławną.
  6. Rynek, Plac Wolności widok na Kościół św. Wawrzyńca (na zdjęciu nie ma Pomnika Niepodległości).

Zapraszamy do quizu 😉

Przypomnienie zasad gry:

Aby wziąć udział w quizie, wystarczy przyjrzeć się zdjęciom… Dokładnie 😉

Warunki quizu:

– przed wysłaniem odpowiedzi, sprawdź czy prawidłowo opisałeś ponumerowane zdjęcia : obiekt/budynek/ulicę,

– wyślij odpowiedź na adres: biblioteka@sp3slupca.pl ,

– podpisz swoją wiadomość imieniem i nazwiskiem, np. Jan Kowalski; Kl. 1a.

Nazwiska najszybszych graczy, zostaną ujawnione, podczas kolejnej edycji quizu 🙂

Jeśli znasz miejsca ze wszystkich zdjęć, pochwal się swoją wiedzą! 🙂

Źródło: https://galeria.dawnaslupca.pl/