5 listopada, to dzień w którym zarówno duże, jak i małe dzieci przenoszą się w swój ukochany świat bajek –  czyli „Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek”- obchodzić będziemy równo za miesiąc.

Czas ten jest dobrą okazją, aby przypomnieć sobie postacie z bajek, które wpłynęły na każdego z nas osobno. Kiedyś, dzieci nie miały tak dobrego dostępu do kreskówek, jak teraz. Zwykle była to jedynie krótka chwila spędzona z Wieczorynką. Obecnie filmy animowane możemy odnaleźć na kanałach telewizyjnych, czy w Internecie. Stąd też mamy okazje, do zapoznania się z rozmaitymi bohaterami z bajek. Postaci te zwykle są szlachetne, bardzo odważne oraz z chęcią służą innym pomocą. Wraz z nimi przezywamy rozmaite przygody, jak i stanowią oni inspirację, czy źródło wielu dyskusji. Jest to także doskonała okazja do rozwijania zainteresowań czytelniczych, ponieważ wartościowe książki kształcą odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć oraz bogacą słownictwo.

Chcielibyśmy, aby każdy z uczniów wziął udział w obchodach “Dnia Postaci z Bajek”, poprzez czytanie w domowym zaciszu bajek, baśni, powieści, opowiadań … przez cały najbliższy miesiąc:)

 

Z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek, biblioteka szkolna zaprasza uczniów klas 1- 3 do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. „Bohater z bajek Disneya”:

„Bohater z bajek Disneya”

 

Liczę, że wszyscy puścicie wodze fantazji i wspólnie przeniesiemy się do czarodziejskiego świata bajek 🙂