Zakaz zgromadzeń i nieuzasadnionego wychodzenia z domu – ograniczenia mające na celu zapełnić bezpieczeństwo wszystkich obywateli: małych i dużych.

W mediach społecznościowych trwa akcja #zostanwdomu związana z koronawirusem. Z dnia na dzień można zaobserwować jak wiele instytucji kultury, księgarnie internetowe oraz prywatne firmy, zaczęły aktywnie przyłączać się do akcji. Założenia akcji zachęcają ludzi, do nieopuszczania swoich domów, dlatego placówki poszerzają swoje usługi o darmowe zasoby udostępnione w Internecie, jak i nie tylko.

Klub Biblioteczny zdecydował w tym czasie wspierać kulturę czytelniczą, promując spędzanie wolnego czasu z książką. Uczniowie naszej szkoły oprócz zdalnej pracy, nauki … wykazują szereg zainteresowań i aktywnie kontaktuję się ze sobą, chociażby poprzez Internet. W naszych szeregach jest mnóstwo zatwardziałych graczy gier komputerowych, ale nawet oni przyznają, że w tym ciężkim czasie sięgają do książek.

Warto wspomnieć, że na co dzień brakowało nam czasu na proste czynności, takie jak czytanie książek. O tym, że czytanie książek niesie ze sobą szereg korzyści, nie trzeba nikogo przekonywać. Nie zapominajmy, że częste czytanie wpływa nie tylko na poziom wiedzy, ale także na efektywność pracy mózgu. Regularność czytania poprawia kondycję komórek mózgowych… pozwala lepiej zapamiętywać.

Autor zdjęcia:Julia Furmaniak,uczennica 7a.

Jeśli nie masz dostępu do tradycyjnej książki, biblioteka szkolna wcześniej informowała o możliwości korzystania z różnych portali w celu dotarcia do lektur szkolnych czy innych publikacji online. Oto kolejne portale oferujące darmowe e-booki, które jednym kliknięciem można pobrać na czytnik lub komputer:

 

 

Uczniowie należący do Klubu Bibliotecznego zapraszają do udziału w akcji #zostanwdomu, całą społeczność szkolną. Promujmy szerzenie się kultury czytelniczej wśród kolegów i koleżanek w naszej szkole! Aby wziąć udział w akcji, wystarczy przesłać na adres: biblioteka@sp3slupca.pl, zdjęcia z własnym pomysłem spędzenia czasu z książką 🙂

 

Autor zdjęcia: Wiktoria Zielińska, uczennica 7b.

 

Autor zdjęcia głównego:Daria Werner, uczennica 8a.