Klasa I E miała niespotykaną okazję przeżyć czytelniczą przygodę i spotkać się z autorką książek p. Joanną Jagiełło.

W ramach innowacji pedagogicznej „Czarodziejskie podróże z książką – radość czytania” prowadzonej przez panie Małgorzatę Szczepaniak i Karolinę Waleryszak klasa I E spotkała się z popularną autorką książek dla dzieci i młodzieży – panią Joanną Jagiełło. Spotkanie odbyło się w bibliotece szkolnej, gdzie pani Asia rozmawiała z młodymi czytelnikami, pokazała im też swoje książki i zachęcała do czytania.

Dzieciom bardzo podobało się to spotkanie, miały też mnóstwo pytań. Byli ciekawieni, od kiedy autorka zaczęła swoją przygodę z pisaniem i jak to robi, że ma tyle pomysłów na swoje książki. Pani Joanna stwierdziła, że swoją przygodę z pisaniem rozpoczęła w tym samym wieku, co są aktualnie dzieci. Stwierdziła, że każdy z klasy może napisać własną książkę, co też właśnie robią.

Na zakończenie tego krótkiego, ale owocnego spotkania, dzieci z klasy wręczyły pani Asi własnoręcznie wykonaną książkę z dedykacją dla autorki. Na twarzy pani Joanny widać było radosne zaskoczenie. Chyba nie spodziewała się takiego prezentu, bo stwierdziła, że wcześniej jeszcze nikt nie wykonał dla niej takiej ładnej książeczki. Aby odwdzięczyć się za klasową niespodziankę, autorka każdemu z dzieci dała autograf.

Już wkrótce dzieci z klasy I E obiecały przynieść swoje autorskie książki, które będą dostępne dla wszystkich czytelników naszej szkoły