„Mam taką zasadę: jest dziesięć procent spraw, na które mamy wpływ, i tymi musimy się zająć.
Cała reszta rozwiązuje się sama”

Joanna Jagiełło „Kawa z kardamonem”

 

 

W bibliotece szkolnej 5 marca 2020 r. odbyło się spotkanie autorskie z Joanną Jagiełło. Autorka odwiedziła mury naszej placówki, dzięki współpracy biblioteki szkolnej z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną w Słupcy.  W spotkaniu wzięły udział klasy 5B, 5D oraz 6A, wraz z opiekunami.

Pani Jagiełło jest autorką kilkudziesięciu książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Dwukrotna laureatka Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren. Wiele powieści pisarki zostało nagrodzonych przez Polską Sekcję IBBY, Jak ziarnka piasku otrzymała nagrodę Książka Roku 2018 i została wpisana na listę White Ravens 2018.

Autorka opowiadała o swojej największej pasji, czyli pisaniu. Przygoda z pisaniem zaczęła się od najmłodszych lat w formie krótkich wierszyków. Dodatkowo pisarka zaskoczyła uczniów opowieścią o tym, jak lubi grać na gitarze i komponować własne piosenki czy malować. Pisanie połączyła z drugą pasją, czyli podróżowaniem. Pisarka pozytywnie wspomina momenty, dzięki którym poznaje młodzież z różnych regionów kraju i zaszczepia w nich pasję do pisania i czytania.

Odpowiadając na pytania uczniów pani Joanna, oczarowała uczestników pozytywną energią i swoją determinacją w dążeniu do spełniania marzeń. Barwne opowieści autorki o książkach i ich bohaterach, sprawiły że dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały, żywo reagowały na pytania i obiecały sięgnąć po książki pisarki.

Autorka ma dwie córki, przez co jak opowiadała, jest na bieżąco ze światem młodzieży. Twórczość pisarki dotyczy codziennych problemów młodzieży szkolnej, ich trosk i zmartwień, a także bogata jest w liczne przygody i zaskakujące zwroty akcji. Joanna Jagiełło jest twórcą bestsellerowej serii dla młodzieży, opowiadającej o życiu Linki i jej grona przyjaciół. Cykl książek Kawa z Kardamonem to powieści o walce z kompleksami, popadaniu w niebezpieczne skrajności i o tym, że często nie dostrzegamy tego, co jest w nas najpiękniejsze. Opowieści w książkach pisarki zataczają krąg, konflikty z przyjaciółmi, rodziną. Czy pojawiająca się miłość, na którą nie jest jeszcze bohater gotowy? Teksty autorki nie posiadają ograniczeń wieku czytelnia, każdy z nas może odnaleźć w powieści coś dla siebie.

Takie spotkania z autorem dają nie tylko bezpośredni kontakt z autorem książek, jakie można odnaleźć na pułkach naszej biblioteki, ale także sprzyjają rozwojowi kulturalnemu w środowisku szkolnym. Podczas takich warsztatów uczniowie społeczności szkolnej, mają okazję spotkać się ze sobą i porozmawiać o tym, jak ważna dla nich jest książka.

 

Dziękujemy bardzo za wspaniałą atmosferę na spotkaniu i zapraszamy na kolejne 🙂