Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość a pierwsze wypożyczenie książki na długo pozostaje w pamięci dziecka. W naszej szkole pasowanie uczniów klasy pierwszej – na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych. To właśnie 15 i 16 lutego 2022 roku odbyło się to wyjątkowe spotkanie czytelnicze.

Pasowanie to oficjalne przyjęcie uczniów do grona zaczytanej społeczności szkolnej. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie zapoznani się z regulaminem biblioteki szkolnej czy poznali wiele ciekawostek ze świata książki – w tym dowiedzieli się, jak należy dbać o książki oraz czego nie wolno robić, czytając. Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do aktywnego korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania.

Po takim wprowadzeniu najmłodsi słuchacze złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą najlepszymi przyjaciółmi książek. A gdy wreszcie przyszedł czas na pierwsze oficjalne wypożyczenie – pierwszoklasiści nie ukrywali swojej radości. Warto wspomnieć, że na pamiątkę uczniowie otrzymali dodatkowo książkę pt. „Pierwsze abecadło” wydaną przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach kampanii „Mała Książka – wielki człowiek”.

Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim wspólnym wydarzeniu liczymy na to, że biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

Naszym małym czytelnikom życzymy cudownych przygód w świecie książek. 🙂

Kolaż tytułowy: photofancy.pl