21 kwietnia do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Słupcy wybrali się uczniowie z klasy I C, wraz z opiekunami na spotkanie czytelnicze zorganizowane w ramach #AkcjaŻonkile.

Głównym celem zajęć było promowanie wśród dzieci czytania bajek i baśni, jako sposób na ich rozwój, kształcenie, zdobywanie wiedzy i wychowanie szczęśliwego człowieka.

„Akcji Żonkile od początku towarzyszy hasło “Łączy nas pamięć”, które podkreśla siłę wspólnoty, znaczenie solidarności, potrzebę dialogu ponad podziałami. Głęboko wierzymy, że pamięć o przeszłości jest jedną z nadrzędnych wartości, które nas jednoczą i nadają nam wspólną tożsamość – niezależnie od światopoglądu.”

Uczestniczy zapoznali się z nową siedzibą biblioteki, jak i jej księgozbiorem. Również zostali zaproszeni do udziału w ciekawych zajęciach czytelniczych, spotkaniu z książką oraz zabawy słowem. Na koniec warsztatów pierwszoklasiści wykonali przepiękne prace plastyczne – mające na celu przedstawienie własnej interpretacji bajki.

Serdecznie zapraszam zainteresowanych do współpracy z biblioteką!