W poniedziałkowe przedpopołudnie w bibliotece szkolnej odbył się turniej wiedzy „Wesoło jest w Bullerbyn”. Na spotkanie zaproszeni zostali wytypowani przez swoich kolegów reprezentanci klas trzecich.

Konkurs poświęcony był książce Astrid Lindgren „Dzieci z Bullerbyn” i miał za zadanie sprawdzenie znajomości tej lektury. Uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą o treści książki. Nawet najbardziej dociekliwe i wnikliwe pytania były dla uczestników proste i oczywiste.

Poziom konkursu był bardzo wysoki i wyrównany. W konsekwencji, aż trzy klasy przeszły pierwsze dwa etapy z równą ilością punktów. Niezbędna była dogrywka, która musiała objąć aż 40 nowych dodatkowych trudniejszych pytań, które pozwoliły na wyłonienie zwycięzców.

Spieszymy z informacją, że turniej wiedzy wygrały uczennice z 3B (Hanna Chlebowska, Wiktoria Kędziora i Laura Marchfant) gwarantując tym samym, upominki z biblioteki dla całej klasy, i nie tylko … (ale to jest na razie tajemnicą 🙂).

 

Dziękujmy za aktywny udział w turnieju i zapraszamy na kolejne. 🙂