Malowanie to zabawa i przyjemne zajęcie, które wspomaga rozwój kreatywności, a połączone z udziałem w konkursie budują poczucie odpowiedzialności za swoją pracę. Udział w konkursie sprawia, że uczestnik zaczyna wyciągać pouczające wnioski z takiej zabawy. Jeżeli nie uda się zdobyć nagrody, to przecież już samo wysłanie takiej pracy jest fajną zabawą.

Biblioteka szkolna zaproponowała uczniom klas IV i VI udział w konkursie „Warto przeczytać”. Uczniowie poprzez prace plastyczne w formie komiksu, lapbooka lub plakatu mieli zachęcić swoich kolegów do sięgnięcia po książkę. Promocja książki to niezwykle ważna i trudna sprawa zwłaszcza, jeżeli chodzi o młodych, dopiero kształtujących swoje gusta czytelników. Ważne, jest aby młodzież sama chętnie sięgała po książkę.

Natomiast uczniów klas I – III podczas akcji głośnego czytania, zaproszono do udziału w konkursie plastycznym „Żabi Król”. Prace plastyczne i artystyczne rozwijają nie tylko wyobraźnię, ale dają małemu odkrywcy poczucie ważności. Dlatego warunkiem konkursu było wykonanie rysunku, dowolną techniką, który opisywał bajkę „Żabi Król”.

Udział w konkursach to dobry sposób na naukę i zabawę, która pomoże wkroczyć w świat. Spośród prac, które wpłynęły do biblioteki, komisja składająca się z nauczycieli bibliotekarzy wyłoniła najładniejsze i przyznała nagrody.

Laureatami konkursu  „Warto przeczytać” zostali:

Za wykonany lapbook i komiks: 

  1. Oliwier Janaszak 6c
  2. Jakub Kaczorowski 4b

Za wykonany plakat: 

  1. Zuzanna Kujawa 6b
  2. Adam Kujawa 4b
  3. Oliwia Balcerowska 5e

Laureatami konkursu  „Żabi Król” zostali:

  1. Laura Przybyła 2b
  2. Julia Urbaniak 1d
  3. Julia Panienkowska 1e

Gratulujemy nagrodzonym i dziękujemy za udział w konkursie 🙂