W dniach 07 i 15 listopada 2019 uczniowie klasy 7b mieli okazję wziąć udział w niecodziennej lekcji przygotowanej przez panie ze szkolnej biblioteki: Ewę Kistelę (I grupa) i Karolinę Waleryszak (II grupa) wspólnie z nauczycielką języków obcych: panią Agnieszką Ksobieraj – Bąkowską.

Dzisiejsza młodzież, żyjąc w „digital age”, czyli erze cyfryzacji doskonale orientuje się w nowoczesnych technologiach, z których to korzysta na co dzień, ale tym razem uczniowie mieli okazję zetknąć się z urządzeniami/sprzętami, z których to korzystali ich rodzice czy dziadkowie. Niektóre z nich takie jak: płyta gramofonowa, walkman czy maszyna do pisania, a nawet klisza fotograficzna widzieli po raz pierwszy. Panie: Ewa oraz Karolina zgromadziły wiele ciekawych eksponatów w bibliotece, o których to opowiadały uczestnikom zajęć z wielkim zaangażowaniem a których to nazwy dzięki pani Agnieszce uczniowie poznawali w języku angielskim. Na tym polegało właśnie jedno z zadań: uczniowie pracując w grupach, przyporządkowywali nazwy angielskie poszczególnym eksponatom , następnie mieli dowiedzieć się korzystając z Internetu, w którym roku oraz przez kogo zostały one wynalezione. Daty podawali oczywiście w języku angielskim. W ten oto ciekawy i niecodzienny sposób siódmoklasiści mogli wzbogacić swoją wiedzę na temat technologii z przeszłości i uświadomić sobie fakt, że życie bez smartfona czy laptopa było, chociaż trudno w to uwierzyć… możliwe!