Jak wszyscy wiemy, jedną z zalet czytania książek jest rozwijanie wyobraźni czytelnika, a to szansa na inne, piękniejsze i bogatsze przeżywanie rzeczywistości. Wyobraźnia pomaga uczynić świat wewnętrzny człowieka bardziej żywym oraz kolorowym, a także pomaga tworzyć unikatowe, autorskie dzieła, to również umiejętność przelewania myśli na papier w taki sposób, aby przenieść czytelnika do własnego świata. To właśnie bujna wyobraźnia skłoniła naszych uczniów do uczestnictwa w konkursie literackiej organizowanym przez bibliotekę szkolną. Konkurs adresowany był do uczniów klas piątych, którzy mieli za zadanie napisanie krótkiej informacji na temat swojej ulubionej książki, czym ona ich zafascynowała i dlaczego warto ją przeczytać. Głównymi celami konkursu było: popularyzowanie czytelnictwa wśród młodzieży, rozbudzanie wyobraźnie oraz rozwijanie twórczość młodych czytelników. Prace musiały być samodzielne, miały mieć charakter zareklamowania danej pozycji książkowej oraz przedstawienia własnego zdania czytelnika na temat danej książki. Wpłynęło wiele prac konkursowych, jednak na wyróżnienie zasłużyły dwie z nich: Oliwiera Janaszaka z klasy Vc i Zuzanny Kujawy z klasy Vb.

Wyróżnionym serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, zapraszamy do sprawdzania swoich sił w kolejnych konkursach – czytając książki i tworząc własne teksty wszyscy wygrywamy, kształtujemy swoje umiejętności, bogacimy słownictwo i rozwijamy wyobraźnię.