Już od 20 lat magiczny przedświąteczny czas oprócz kolęd i pastorałek w naszej szkole rozbrzmiewają strofy  naszego wieszcza narodowego Adama Mickiewicza. 10 grudnia najmłodsi uczniowie zmierzyli się tekstami naszego patrona w szkolnym konkursie pięknego czytania bajek Adama Mickiewicza.

W konkursie udział wzięło dziewiętnaścioro uczniów z klas drugich i trzecich. Poza poprawnością i płynnością czytania uczestnicy musieli również wykazać się właściwą interpretacją tekstu, intonacją, tempem i głośnością czytanego utworu. W ocenie ogólnego wrażenia komisja zwracała również uwagę na to, co jest najważniejsze w umiejętności głośnego czytania, czyli  sposób prezentacji i zainteresowanie czytanym tekstem wszystkich słuchaczy.

Najlepiej z tym niełatwym zadaniem poradzili sobie i zasłużyli na wyróżnienie:

  • Adam Kujawa                   z klasy III b
  • Julia Przybylska               z klasy II a
  • Adam Ciesielski                z klasy II c

Serdecznie GRATULUJEMY zwycięzcom, ale również wszystkim uczestnikom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.