22 grudnia 2020r. nastąpiło rozstrzygnięcie XX edycji Powiatowego Konkursu Gwary Wielkopolskiej dla uczniów szkół podstawowych,  którego organizatorem był Zespół Szkół Nr 4 im. Mariana Koszewskiego w Kościanie.

Konkurs polegał na wykonaniu dowolną techniką jednego z zadań w formie papierowej lub elektronicznej. Uczestnicy mogli przygotować ilustrowany słowniczek gwary wielkopolskiej skierowany do najmłodszych, zaprojektować i wykonać gwarową grę planszową, ilustrowany album z przepisami na potrawy z naszego regionu lub album z grami i zabawami związanymi z regionem Wielkopolski.

Na konkurs nadesłano prawie 90 prac. Wśród laureatów XX edycji znaleźli się uczniowie  Szkoły Podstawowej nr 3 im. Adama Mickiewicza w Słupcy.

Serdecznie gratulujemy laureatom: Mai Skarbińskiej, Natalii Bińkowskiej, Janowi Głowali, Jakubowi Maciejewskiemu, Kacprowi Heidrychowi, Marcelowi Janiszewskiemu, Nikoli Kanafie, Oliwii Balcerowskiej oraz uczniom wyróżnionym: Zuzannie Kujawie, Malwinie Filipczak, Jakubowi Kaczorowskiemu, Nadii Kubackiej, Annie Łukaszyk, Adamowi Kujawie, Wiktorii Staśkiewicz, Filipowi Leśnikowi, Zofii Płotalskiej, Kornelii Jarząbek, Alanowi Górskiemu,  Kacprowi Staśkiewiczowi, Zuzannie Piaseckiej, Jakubowi Żabierkowi.

Wszystkim uczestnikom życzymy dalszych sukcesów.

Opiekunowie –  nauczycielki historii: Anna Bartczak i Ewa Kistela