Miło nam zakomunikować, że uczennica Karina Janaszak z klasy 5 e zajęła I miejsce w XVIII edycji konkursu NIEPODLEGŁA. Karina przygotowała cykl fotografii Moje spojrzenie na Niepodległość. Konkurs został zorganizowany przez Muzeum Niepodległości w Warszawie. Celem konkursu było zapoznanie młodzieży z problematyką odzyskania przez Polskę niepodległości i przybliżenie postaci zaangażowanych w walki o wolność kraju w XIX i XX wieku.

Dziękujemy również za udział Zuzannie Kujawie z klasy VIII bJanowi Głowali z klasy V b, którzy zaprojektowali grę planszową, dotyczącą Twórców Niepodległości Państwa Polskiego. Również Malwina Filipczak z klasy VII d przesłała cykl zdjęć ilustrujących miejsca pamięci oraz wkład Polaków w odzyskanie Niepodległości.

Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się w siedzibie Muzeum w dniu 12 listopada 2021 roku w Warszawie.

Gratulujemy.

Ewa Kistela