Wkrótce będziemy obchodzić dzień św. Walentego.
Walentynki określane są świętem wszystkich zakochanych, kochanych i tych w tajemnicy podkochujących się. Ich początki wywodzą się z Anglii i sięgają średniowiecza. Św. Walenty był biskupem rzymskim, który miał moc uzdrawiania chorych – tak przynajmniej mówi legenda.
W Polsce święto to cieszy się ogromnym powodzeniem. Tego dnia Walentym staje się każdy bez względu na to, ile ma lat.

Uczniowie 1 – 3

KONKURS WALENTYNKOWE SERDUSZKO

Wykonaj dowolną techniką kształt serca.

– Przedmiotem konkursu jest wykonanie indywidualnej pracy plastycznej (format A4).

– Praca plastyczna może być wykonana dowolną techniką według inwencji i pomysłowości autora.

– Prace należy podpisać podając: imię i nazwisko autora oraz klasę.

– Dostarczyć do biblioteki w terminie od 09.02.2022r. do 14.02.2022r. lub przesłać zdjęcie pracy na email: biblioteka@sp3slupca.pl

Uczniowie 4 -8

KONKURS NA HASŁO WALENTYNKOWE

Konkurs polega na wymyśleniu kreatywnego hasła promującego WALENTYNKI.

Hasło (złożone z maksymalnie czternastu słów) można utworzyć w dowolny sposób. Należy go stworzyć w taki sposób, aby przykuło uwagę – jakby się miało znaleźć na plakacie lub zaproszeniu.

– Każdy uczestnik zgłasza do konkursu swój samodzielny tekst (wszelkie kopiowanie z Internetu jest zabronione) – w formie wiadomości tekstowej wysłanej emailem.

– Każdą wiadomość należy podpisać podając: imię i nazwisko autora oraz klasę.

– Hasło reklamowe przesyłamy na email: biblioteka@sp3slupca.pl

– Termin od 09.02.2022 do 14.02.2022r.

Zapraszamy do udziału 🙂