Z inicjatywy Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w naszej szkole odbyło się spotkanie z pisarzem, autorem książek dla dzieci i młodzieży Pawłem Beręsewiczem. Na spotkanie poza uczniami z naszej szkoły zostali zaproszeni również uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 1. Zgromadzeni uczestnicy mieli niepowtarzalną okazję poznać osobiście pisarza, a także tłumacza literatury adresowanej do młodego czytelnika, autora takich książek jak Tajemnica człowieka z blizną, „Czy wojna jest dla dziewczyn?”, „Więcej niż klub”, oraz „Kiedy chodziłem z Julką Maj”, a także powieści, opowiadań i wierszy dla dzieci.

Paweł Beręsewicz jest laureatem nagrody Guliwera, konkursu literackiego Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego.

Pan Paweł przyjął dość niekonwencjonalny sposób przeprowadzenia spotkania. Na początku opowiedział o swojej drodze zawodowej i sposobie, w jaki rozpoczął przygodę z pisaniem książek adresowanych do młodego czytelnika. W dalszej części spotkania zapraszał swoich gości na przysłowiową „rozmowę przy kawie lub herbacie”. Podczas rozmowy z uczniami, autor poruszał współczesne problemy „nieetycznej reklamy”, czy „mody w szkole”. Prowadzący z naturalną lekkością wprowadził uczniów w problematyczne tematy i razem z nimi próbował ustalić schemat możliwych rozwiązań, uczestniczy zaskoczyli go błyskotliwością swoich pomysłów i aktywnie brali udział w dyskusji.

Uczniowie od razu zauważyli pasję, z jaką pisarz opowiada o swoich dziełach i zaciekawieniem wsłuchiwali się w jego opowiadania.

Po oficjalnej części spotkania uczniowie mieli możliwość uzyskania od autora autografu. Wszyscy zadowoleni opuścili spotkanie z autorem, pozostając w przeświadczeniu jak wszechstronnie otacza nasz świat książki, nawet gdy nie zdajemy sobie z tego sprawy.