W lutym po raz kolejny w szkole odbyła się akcja czytelnicza kierowana dla najmłodszych uczniów z klas edukacji wczesnoszkolnej. Tym razem podopieczni bibliotecznego Koła Przyjaciół Biblioteki, zaprosili młodszych kolegów w świat książek, nowości czytelniczych, które biblioteka pozyskała dzięki udziałowi w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa. Czytane maluchom były między innymi: Przygody Rycerza Valdemara czyli „Worek pełen Duchów”, „Podskakujący zamek”, oraz przygody Kotka Cukierka „Gdzie jesteś, Cukierku?”, „Jak się masz, Cukierku?”.
Czytanie to najlepszy sposób uczenia się, jest dla umysłu tym, czym gimnastyka dla ciała. „…Gdy się ktoś zaczyta, zawsze się czegoś nauczy, albo zapomni o tym, co mu dolega, albo zaśnie – w każdym razie wygra…”. Czytanie może również pomóc dzieciom dobrze radzić sobie w szkole, a miłość do książek da możliwość nauki nowych, ciekawych rzeczy, zdobywania nowych informacji, które pomogą im nie tylko w szkole, ale także w całym życiu. Odpowiedzialność za rozwijanie tych umiejętności i zainteresowań wśród najmłodszych spoczywa, bez wątpienia, na dorosłych, ale nie bez znaczenia jest również przykład dawany przez starszych kolegów.
Widząc swoich starszych kolegów głęboko pogrążonych w lekturze, uczniowie obserwują ile radości i emocji może dawać czytanie. Jest to także najlepszy i najprostszy sposób, aby czytanie było postrzegane przez dzieci jako przyjemność i zabawa, a nie przykry obowiązek.