Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem. Konfucjusz

Lekcje poza murami szkoły lub w innej scenerii niż sala lekcyjna mogą być doskonałą odskocznią od codziennych zajęć w klasie oraz motywacją do dalszej pracy i nauki. Przekonały się o tym klasy 4-6 podczas lekcji języka angielskiego. Uczniowie mieli okazję wykorzystać wiedzę w praktyce i ćwiczyć swoje umiejętności językowe w sytuacjach dnia codziennego a mianowicie:

– w sklepiku szkolnym,w którym to kl. Vf  wcieliła się w rolę klientów, którzy dokonywali zakupu  swoich ulubionych przekąsek,

– w gabinecie naszej szkolnej pani higienistki uczniowie kl.VI a i VI b odgrywali  dialogi u lekarza wcielając się w rolę pacjentów – niekiedy bardzo trudnych do zdiagnozowania z powodu bardzo  złożonych i skomplikowanych dolegliwości,

– w markecie chińskim, gdzie uczniowie kl.4a ćwiczyli „na żywo” dialogi związane z

zakupem ubrań oraz artykułów biurowych odgrywając role zarówno kupujących jak i sprzedających,

– w sklepie zoologicznym „Reksio”, w którym to kl. 4a utrwalała słówka związane ze zwierzętami domowymi, jak również ćwiczyła umiejętności matematyczne licząc chomiki, rybki, myszy, króliki, koszatniczki czy myszoskoczki.

Z pewnością lekcje staną się motywacją do dalszej pracy nad językiem angielskim, gdyż jak wiadomo najlepszy sposób na naukę jest poprzez działanie.

Pani Agnieszka wraz z uczniami składa serdeczne podziękowania dla miłych pań ze sklepu chińskiego oraz zoologicznego, jak również dla pani Ani ze szkolnego sklepiku oraz pani Danusi za wypożyczenie swojego gabinetu i umożliwienie nam przeprowadzenia w nim zajęć.