Również w tym roku, uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 3, przyłączyli się do obchodów Europejskiego Tygodnia Kodowania. Zgłosiliśmy 21 wydarzeń prowadzonych przez 14 nauczycieli, którzy wspólną zabawą objęli wszystkich uczniów naszej szkoły. Były zajęcia z programowania z wykorzystaniem Minecraft’a, Pixblocks’a i Scratch’a a małe ozoboty podążały po zaprojektowanych przez uczniów ścieżkach. Na języku angielskim uczniowie poznawali stolice europejskie z wykorzystaniem czytników kodów QR. Nie każde zadanie wymaga dostępu do komputera i Internetu. Uczniowie programowali na planszy z wykorzystaniem Cody Roby, używali szyfrów, rozwiązywali zagadki i uczestniczyli w klasowych Escape Room’ach. Podczas zajęć świetlicowych uczniowie tworzyli własne gry planszowe a następnie był czas na wspólną zabawę. To opiekunowie świetlicy zorganizowali tworzenie gry planszowej, w której pionkami są sami uczniowie. Zabawy było co niemiara. Pomimo tego, że Europejski Tydzień Kodowania się zakończył, My działamy nadal.  Pracujemy nad poszukiwaniem niestandardowych rozwiązań, uczymy myślenia logicznego oraz pracy w grupie. W przyszłym roku znów dołączymy do obchodów Code Week!