Zachęcamy wszystkich uczniów do zabawy ze słowami, 30- lecie istnienia szkoły to idealny moment do przywołania wspomnień związanych ze szkołą, jak i okazja do zatriumfowania swoim talentem pisarskim. Najciekawsze teksty nagrodzimy dyplomami i umieścimy w okolicznościowym biuletynie.

CELE KONKURSU:

1. Kształtowanie wśród dzieci postawy patriotyzmu lokalnego.
  2. Zachęcenie uczniów do własnej aktywności twórczej.
  3. Rozbudzanie wrażliwości na piękno poetyckiego języka, motywowanie do czytelniczych i twórczych poszukiwań.
  4. Kształtowanie więzi emocjonalnych ze szkołą.

REGULAMIN KONKURSU:

1. W konkursie może wziąć udział każdy, kto napisze humorystyczny lub poważny wiersz o szkole.
  2. Każdy uczestnik zgłasza do konkursu swój samodzielny tekst (wszelkie kopiowanie z Internetu jest zabronione).
  3. Wiersz musi mieć nadany krótki tytuł.
  4. Każdy tekst należy podpisać podając: imię i nazwisko autora oraz klasę.
  5. Utwór może być napisany na komputerze lub odręcznie przejrzystym, estetycznym pismem.
  6. Najlepsze zakwalifikowane teksty zostaną opublikowane w okolicznościowym biuletynie.
  7. Prace należy składać w terminie od 15.11.2021 do 03.12.2021 do biblioteki szkolnej.

Mała podpowiedź, co możesz napisać:
– limeryki (pięciowersowy, zabawny wiersz, w którym rymują się ze sobą wersy 1,2 i 5 oraz 3 i 4, gdzie w ostatnim wersie pojawia się zaskakująca puenta),
– fraszki (krótki, rymowany, najczęściej żartobliwy wierszyk zakończony zabawną puentą, może być to również wiersz poważny),
– wiersze białe (wiersze bez rymów o dowolnym układzie wersów, mogą być podzielone  na zwrotki lub nie).

TRZYMAMY ZA WAS KCIUKI 🙂