W piątek, 9 listopada w ramach obchodów 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości – odbył się Uroczysty Bieg Niepodległości na Łężec. Udział w nim wzięli uczniowie klas 8c, 7c i 8a wraz z nauczycielami wychowania fizycznego – panią J. Zastawą panem M.Górniakiem i M. Walerczykiem

O godzinie 12.00 wyróżnieni uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz członkowie UKS Hagard wyruszyli jednocześnie ze Słupcy oraz Strzałkowa, by spotkać się na Miejscu Pamięci, czyli na Łężcu.  Uczniowie z nauczycielami WF poszczególnych szkół chcąc uczcić tak ważne święto, biegłi z flagami w dłoniach. Na miejscu spotkania złożyli  znicz oraz dokonali symbolicznego rozerwania łańcucha, nawiązującego do dawnej granicy zaborów.

W trakcie uroczystości głos zabrał  ksiądz Krzysztof Szkopek, przypominając zebranym jak wielką moc ma wolność i jedność naszego narodu.

Jak powiedzieli sami uczniowie – był to kreatywny i całkowicie odmienny sposób uczczenia Święta Niepodległości, dający przy okazji możliwość zintegrowania się z uczniami innych szkół oraz propagowanie zdrowego trybu życia.

Dziękujemy wszystkim uczniom którzy dzielnie biegli KU NIEPODLEGŁEJ godnie  reprezentując naszą szkołę !!!